Przejdź do sklepu

CIRCURAL DESIGN

Czym jest?

Circular design jest podejściem do projektowania produktów, systemów i procesów, które ma na celu zminimalizowanie odpadów i wykorzystywanie zasobów naturalnych poprzez maksymalizowanie ich ponownego wykorzystania, odzysku i recyklingu. Celem jest stworzenie bardziej zrównoważonych, efektywnych i ekologicznych rozwiązań, które mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne.

Jak to działa w praktyce?

W praktyce oznacza to projektowanie produktów tak, aby były łatwe do naprawy, odzysku materiałów z których zostały wykonane i ponownego wykorzystania w przyszłości. Jest to realizowane poprzez kilka kluczowych k2roków:

Projektowanie produktów z myślą o długotrwałym użytkowaniu i łatwej naprawie RENEW

Projektowanie produktów z myślą o długotrwałym użytkowaniu i łatwej naprawie RENEW

tworzenie produktów, które są trwałe, łatwe do naprawy i ponownego wykorzystania, co przeciwdziała szybkiemu przestarzeniu i marnotrawieniu zasobów.

Wykorzystanie materiałów odnawialnych i biodegradowalnych REUSE

Wykorzystanie materiałów odnawialnych i biodegradowalnych REUSE

pochodzących z surowców odnawialnych oraz biodegradowalnych, które są bardziej przyjazne dla środowiska i łatwiej podlegają recyklingowi.

Minimalizacja zużycia energii i wody podczas produkcji REDUCE

Minimalizacja zużycia energii i wody podczas produkcji REDUCE

dbałość o to, aby procesy produkcyjne były maksymalnie efektywne pod kątem zużycia energii i wody, co pozwala ograniczyć negatywne skutki dla środowiska.

Wprowadzenie zasad ``zero waste``

Wprowadzenie zasad ``zero waste``

dążenie do minimalizacji odpadów poprzez ponowne wykorzystanie i recykling materiałów oraz eliminację odpadów na każdym etapie produkcji.

Stymulowanie gospodarki o obiegu zamkniętym

Stymulowanie gospodarki o obiegu zamkniętym

promowanie modelu gospodarki, w którym materiały są stale ponownie wykorzystywane i nie trafiają do środowiska jako odpady.

Dlaczego Migaloo?

Płyty meblowe Migaloo wytwarzane są z selekcji odpadów, które często nie podlegają już recyklingowi, by ponownie wrócić do swojej pierwotnej formy. Czasami jest to podyktowane skomplikowanym, trudnym do rozdzielania części składowych procesem (tak jak mieszane włókna w materiałach jakie przetwarzamy) czasami ponowne przetworzenie jest bardzo nieekonomiczne. Nasza metoda polega na wykorzystaniu strumienia nieprzetworzonych, oczyszczonych jedynie z brudu śmieci. Jest to też metoda nie uwalniająca związków lotnych, ponieważ do jej procesu nie jest wytwarzana wysoka temperatura. W naszym Plastryko plastik ze zmielonych nakrętek nie jest rozpuszczony do płynnej postaci, a następnie termosofowany, a jedynie wsypany do osnowy z żywicy green. Nasze spoiwo to żywica zawierająca aż 40% biowęgla pozyskanego jako odpad z produkcji bio paliwa – czyli z rzepaku, rośliny jednorocznej. Staramy się gospodarować również odpowiedzialnie nie tylko swoimi odpadami, ale również odpadami naszych klientów. Sprzedajemy formatki, potrzebne do produkcji tylko z 2% zapasem, w ten sposób również dbamy o środowisko. Produkt zabezpieczony jest jedynie warstwą oleju naturalnego do drewna, nie posiada warstw lakierowanych. Dzięki temu bardzo łatwo daje się go odnowić za pomocą papieru ściernego – można to zrobić ręcznie, lub mechanicznie za pomocą szlifierki oscylacyjnej

Surowiec

Najciekawszą częścią procesu usługi blatów na indywidualne zamówienie jest analiza śmieci naszych klientów – to z nich powstają w organicznym laboratorium Migaloo home początkowo próbki, a następnie całe realizacje. Klient zyskuje również wizerunkowo, mogąc posadzić swoich pracowników, czy gości przy stole zrobionym z jego własnych śmieci, który wygląda jak artystyczna instalacja. Wykorzystanie tego procesu do różnych kampanii marketingowych ma wysoką nośność w mediach społecznościowych.

Chroniona technologia

Monika Błaszkowska posiada 4 patenty związane z płytami z odpadów, sama wymyśliła i opracowała cały proces produkcji bazując na swoim długoletnim doświadczeniu. Monika jest architektem z wykształcenia, której pasją jest design. Patrząc jak niszczeją meble po 10-15 latach użytkowania w domach, czy biurach, mając na codzień do czynienia z wyrzucaniem niemodnych zniszczonych stołów, biurek, blatów postanowiła pomóc klientom oraz środowisku uporać się z tą krótkoterminową konsumpcją. Jej wynalazek okazał się niezwykle skuteczny i odporny na odbarwienia, wodę i zarysowania. Do dziś produkty rozwijają się w różne rodziny designu, ale jest jeden wspólny mianownik dbałość o zrównoważony rozwój oraz… użycie jak największej ilości śmieci, każdy okruch ma znaczenie.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.