Przejdź do sklepu

SUCCESS IS INNOVATION

migaloo_about_us

MIGALOO HOME

Migaloo home to innowacyjna polska marka ekologicznych produktów wyposażenia wnętrz. Nasza produkcja oparta jest na zasadach zrównoważonego rozwoju. Posiadamy liczne patenty na wynalazki w zakresie innowacyjnych płyt meblowych produkowanych w oparciu o waste materials. Nasze meble mają jako jedyne ujemny ślad wody i węglowy, są odnawialne, ponadczasowe oraz spersonalizowane. Posiadamy również dział oświetlenia skoncentrowanego na designie inspirowanym naturą, używamy do produkcji kruszyw granitowych, piasku, litego dębu. Nasza lampa BOCIAN stała się już ikoną polskiego designu, wielokrotnie prezentowana na EXPO w Mediolanie, budzi zawsze duży entuzjazm.

Koncept Migaloo home powstał z tęsknoty rodzącej się w betonowych szaro-białych domach. Czuliśmy jako zespół, że potrzebujemy kontaktu z naturą, lecz czasowo i finansowo nie zawsze jest to możliwe. Żyjemy w pędzie, oderwaniu od środowiska naturalnego – dom to przestrzeń, która powinna programować nam tryb relaksu, oazy – tymczasem jest to ciężko osiągnąć w otoczeniu przedmiotów, które są sztuczne, nasycone szkodliwymi klejami, zimne w dotyku i nie przypominają nam niczego co jest związane z naturą. Nie mamy jak przerwać odczucia chronicznego stresu, jesteśmy wyobcowani w środowisku, które sami sobie stworzyliśmy.

Migaloo to concept nature harmony home, który będąc ekologiczny nie rezygnuje jednocześnie ani z jakości, ani z zabawy formą i kolorem.

Nasze prace były wielokrotnie nagradzane na międzynarodowych wystawach takich jak La Biennale Sztuki i Architektury w Wenecji . Obecnie skupiamy się na tworzeniu mebli oraz lamp z materiałów będących odpadami takimi jak butelki PET czy łupiny orzecha włoskiego. Jesteśmy świadomi odpowiedzialności za każdy wyprodukowany przez nas przedmiot – naszym marzeniem jest by Migaloo przyczyniło się w sposób istotny do ekologicznego podejścia do produktu oraz do projektowania. Myślimy o naszych obiektach w tych kategoriach na każdym etapie – od nasionka do kompostu 🙂 choć to słowa dość nietypowe jak na stolarnię i produkcję lamp 🙂

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ BIZNESU (CSR)

Zespół Migaloo Home tworzą ludzie ambitni, kreatywni, ale również wrażliwi na otoczenie, w którym mieszkają i pracują. Mamy świadomość potencjału tkwiącego w naszym teamie – pragniemy więc dobrowolnie wykorzystać go wspierając szczytne idee.

Dlatego każdego roku Migaloo Home przeznacza 2% z każdej lampy dziecięcej przekazywane na Gdańską Fundację Korczaka „Kochaj i dawaj przykład”. Z uzbieranych środków raz w roku kupowany jest specjalistyczny sprzęt stymulujący rehabilitację i rozwój dzieci.

KIM JESTEŚMY

Monika Błaszkowska

założycielka marki

Z wykształcenia architekt, z zamiłowania nomad designer. Posiada na swoim koncie kilka patentów na innowacyjne materiały do produkcji mebli, kilka międzynarodowych nagród za zrównoważony design. Jej projekty wyróżnia kreatywność, brak kompromisu w jakości oraz inspiracja naturą szeroko pojętą – nie tylko fauną i florą, ale również biotechnologią.
Sama mówi o marce:

Migaloo to nazwa wieloryba albinosa – pływa u wybrzeźy Australii, to jedyne zwierzę, jakie widać z samolotu, jedyny który zapada tak mocno w pamięć  – mój design ma też taki być . – SOMETHING NEVER SEEN BEFORE – , ma budzić uśmiech i nadzieję na lepsze jutro. Ma pomagać na w harmonii naszych przestrzeni użytkowych.

Najlepiej czuje się w etapie początkowym projektu, kiedy trzeba odrzucić to co już znamy i zacząć szukać tam, gdzie jeszcze niczego nie było. Prywatnie matka dwójki dzieci, prowadzi dom w duchu zero waste, hobbistycznie spełnia się kulinarnie w vege kuchni pełnej świeżych warzyw.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.