Przejdź do sklepu

BIŻUTERIA Z PLASTRYKO oraz bursztynem

W 2023 roku powstała kooperacja pomiędzy utalentowanym twórcą biżuterii Tomaszem Kargulem, a Moniką Błaszkowską wynalazczynią materiału Plastryko wytwarzanego z odpadów plastikowych. Duet wprowadził na arenę międzynarodową premierą na największych targach biżuterii i bursztynu w Polsce kolekcje Rondo z plastryko zawierającym bursztyn. Idea kolekcji polegała na połączeniu szlachetnego bursztynu z odpadami plastikowymi. Był to manifest przeciwko fast fashion. Koncept został doceniony przez jury, które przyznało temu pomysłowi nagrodę ( jedno z 4 głównych wyróżnień ) na MIędzynarodowych Targach Bursztynu i Biżuterii „AMBERIF” w Gdańsku w 2023 roku.

 

Piękna, minimalistyczna forma zaprojektowana przez Tomka Kargula gości w swoim wzorze elementy PLASTRYKO, które zostało dodatkowo w okresie późniejszym wytwarzane przez Monikę Błaszkowską w formie świecących elementów w ciemności.

 

Biżuteria miała swój pokaz na gali AMBERIF 2024 w Montowi w Gdańsku, gdzie prezentowała się razem z ubraniami marki MONKO . Sportowe, welurowe, wygodne stylizacje zostały ubarwione kolekcją z kolorowym plastikiem i bursztynem. Całość wyglądała niezwykle inspirująco, pokazano, że piękną, zabawną biżuterię można założyć nawet do dresu. To był prawdziwy triumf mody, innowacyjności i młodego spojrzenia na temat elegancji, śmieci i szlachetnego bursztynu.

 

 Jako Migaloo home poprzez kooperację z innymi projektantami pokazujemy swój materiał w bardzo różnych zastosowaniach. Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy dla tych, którzy chcieliby tworzyć wspólnie elementy w duchu zero waste . Mamy nadzieję, że upcycling to nie tylko moda, ale sposób na życie dla designerów przyszłości.

Aktualizowanie...
  • Brak produktów w koszyku.